1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartlar

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartlar
0

Şanlıurfa sosyal yardımlaşma başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet eden tüm ihtiyaç sahibi vatandaşların destek alması mümkündür. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde yürütülen destekler kapsamında birçok ihtiyaç sahibi vatandaşa hizmetleri sunuluyor.

Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında gıda yardımından eğitim desteklerine, eşya yardımlarından diğer desteklere kadar birçok seçenek sunuluyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları kapsamında dar gelirli ailelerin desteklenmesi hedefleniyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Şanlıurfa Belediyesi yardım başvurusu ile vatandaşların birçok yardımdan yararlanmaları sağlanıyor. Gıda Bankası uygulaması ile kent merkezinde yer alan gıda bankalarından ihtiyaç sahibi vatandaşların sıvıyağ, pirinç, toz şeker, makarna, kuru fasulye ve daha pek çok temel ihtiyaç ürününü almaları sağlanıyor.

Gıda yardımı, kırtasiye destekleri ve diğer daha birçok alternatif destek Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmektedir. Söz konusu yardımların her biri kendi içinde farklı şartlara sahip olacağı için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet etmek ve belirlenen bu söz konusu şartları taşımak gereklidir.  

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Kimlere Verilir?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Kimlere Verilir

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım alma şartları belediye tarafından güncel olarak sunulan ve yardım kapsamında ilgili şartları sağlayan kişilere verilmektedir. Bu kapsamda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları kısaca şu kişiler için yapılır:

 • 15 yaş altı yetim, dul, kimsesiz yaşlılar,
 • Aile reisi kronik hastalık veya kaza sonucu iş gücü kaybı yaşamış aileler,
 • Nüfusu yüksek geliri yok denecek kadar az olanlar,
 • Yardıma muhtaç asker aileleri vb.

Belediye sınırları içinde ikamet eden ve kısaca ihtiyaç sahibi olan ve muhtaç olduğu tespit edilen hanelere Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilgili birimlerince destek verilmektedir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen her destek için farklı şartlar da aranabilir ve bu şartlara göre destek miktarı da değişebilmektedir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları sağlanması halinde başvurular yapılabilir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Nasıl Alınır?

Şanlıurfa gıda yardımı numarası veya diğer başvuru kanallarını kullanarak erzak yardımı talebinde bulunabilmektedir. Gıda Bankası ve Gıda Bankası Kartı desteklerinden yararlanmak için Engelli Koordinasyon merkezi veya beyaz masaya müracaat edilmesi gerekmektedir. Başvuru yapan ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine, sosyal inceleme ekipleri tarafından yapılacak ziyaret sonrasında destekten yararlanıp yararlanmayacakları belirlenecektir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri yine belediyenin mevcut iletişim kanalları üzerinden veya beyaz masa aracılığıyla yapılabilir. Desteklerden yararlanmak isteyenlerin başvuru sonrasında sorgulama işlemleri yapmadan da ihtiyaç sahibi olduklarının tespit edilmesinin ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları sağlanması halinde destek almaya başlaması mümkündür.

Ayrıca Bakınız: Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir