1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları
0

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım başvurusu yapmak isteyenlerin belediyenin ilgili birimlerine taleplerini ileterek destek almaları mümkündür. Denizli Belediyesi tarafından verilecek yardım türüne göre farklı şartlar talep edilecektir. Söz konusu şartları sağlayan ve istenen tüm belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde teslim eden kişiler uygun görülmesi halinde bu yardımlardan yararlanabilmektedir. Denizli Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları talep edilecek yardım türüne göre değişmektedir.

Denizli Belediyesi Sosyal Yardımlar Neler?

Denizli Belediyesi sosyal yardımlar arasında birçok farklı ayni ve nakdi destek yer alıyor. Bu desteklerden yararlanmak için belirlenen şartları sağlanması gerekecektir. Tüm belediyelerde olduğu gibi Denizli Belediyesi tarafından da il sınırları içinde yaşayan tüm vatandaşlar için farklı destekler verildiği görülmektedir.

Giyim yardımları, nakdi yardımlar, yakacak yardımı, gıda kolisi, eğitim destekleri ve daha birçok farklı destek türü belediyenin ilgili birimleri tarafından ihtiyaç sahiplerine verilmektedir. Yararlanmak istediğiniz sosyal yardımlara göre farklı şartlar aranmaktadır.

Denizli Belediyesi Sosyal Yardımlar Kimlere Verilir?

Denizli Belediyesi Sosyal Yardımlar Kimlere Verilir

Denizli Belediyesi sosyal yardım alma şartları arasında yer alan koşulları sağlayan vatandaşlara destekler verilmektedir. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardımların türüne göre bu destekleri alacak kişiler de değişmektedir. Buna göre Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardımlar şu kişilere yapılmaktadır:

 • Muhtaç durumda olanlar,
 • Aylık geliri asgari ücretin üçte birinden az olanlar,
 • Şehit yakınları ve gaziler,
 • Engelli bireyler,
 • Yaşlılar,
 • Engelli yakınları,
 • İhtiyaç sahibi öğrenciler vb.

Denizli’de ikamet eden tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlar için sosyal yardımlar yapılmaktadır. Bu sosyal yardımlardan yararlanmak isteyenlerin belirlenen şartları taşımaları başvurular için yeterlidir. Denizli Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları kapsamında sayılan tüm koşullar başvuru yapılacak yardım türüne göre değişmektedir.

Denizli Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Denizli Belediyesi sosyal yardım başvuru formu Denizli Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesi üzerinden doldurulabilir. İlgili birimlere şahsen başvuru yapacak kişiler söz konusu başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması ile sosyal yardımlardan yararlanabilir. Ön başvuruları kabul edilen vatandaşlar uygun görülmeleri halinde Denizli Büyükşehir Belediyesi sosyal desteklerini alabilmektedir.

Denizli Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Denizli Belediyesi sosyal yardım sorgulama işlemleri ve başvurular için bilgi almak isteyenlerin 258 280 20 20 telefon numarasını arayarak bilgi almaları mümkündür. Doğrudan ilgili birimlere telefon ederek veya online sorgulama adımlarını takip ederek söz konusu yardımlara yönelik başvuru süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara yapılan yardımlar kapsamında birçok farklı seçenek yer almaktadır. Denizli Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları sağlanması halinde söz konusu desteklere tüm Denizli’de ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların başvurularını yapmaları mümkündür.

Ayrıca Bakınız: Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir