1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları
0

Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyenlerin doğrudan elektronik ortam üzerinden işlem gerçekleştirmeleri mümkündür. İhtiyaç sahibi vatandaşların yardım taleplerinin internet ortamına taşınması sayesinde başvuru süreci de kolaylaştırılmıştır. Bu kapsamda Van Büyükşehir Belediyesi ‘’Sosyal Yardım Modülü’’ ile e – Devlet kapısı ile entegre bir şekilde herhangi bir evrak getirmek zorunda kalmadan başvurular yapılabilmektedir.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Van Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların desteklerden faydalanmaları sağlanıyor. Van Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları talep edilecek yardım türüne göre değişiklik gösterebilir.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Van Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama adımlarını takip ederek ihtiyaç sahibi vatandaşların hangi desteklerden yararlanabilecekleri tespit etmeleri mümkündür. Bu kapsamda Van Büyükşehir Belediyesi tarafından birçok farklı yardım verilmektedir. Van Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışıyla birçok yardımı muhtaç vatandaşlar ile buluşturmaktadır.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen desteklerden bazıları ise kısaca şunlardır:

 • Gıda yardımları,
 • Sosyal yardım kartı,
 • Kira desteği,
 • Eğitim desteği vb.

İhtiyaç sahibi aileler ile dezavantajlı tüm vatandaşlara Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan sosyal desteklerden tüm ihtiyaç sahipleri yararlanabilmektedir.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Şarları Nelerdir?

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Şarları Nelerdir

Van Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapmak için talep edilecek yardımın kapsamına göre belirlenen şartları sağlanması gerekecektir. Bu kapsamda tüm ihtiyaç sahipleri sosyal belediyecilik anlayışıyla yardım alabilmektedir. Türkiye genelinde hemen hemen tüm belediyelerde olduğu gibi Van Büyükşehir Belediyesi tarafından da ayni ve nakdi birçok destek vatandaşlara verilmektedir.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin yardımlarından yararlanmak için Van Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet etmek ve ihtiyaç sahipliğinin tespit edilmiş olması gerekmektedir. Van Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu almadan önce talep edeceğiniz yardım türüne göre ilgili şartları öğrenmeniz tavsiye edilir.

Van Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart başvurusu başta olmak üzere diğer tüm yardımlar için ‘’Sosyal Yardım Modülü’’ üzerinden e – Devlet aracılığıyla yapılabilmektedir. Van Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde yer alan ihtiyaç sahiplerinin sosyal yardım kartını kullanarak desteklerden yararlanması sağlanmaktadır. Kolay başvuru adımlarını takip ederek sosyal desteklerden yararlanabilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Kimlere Yapılır?

Van hoş geldin bebek paketi başvurusu başta olmak üzere Van Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri tarafından verilen destekler sadece Van Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlar için verilmektedir.

Yoksullar, kimsesizler, engelliler, yaşlılar ve diğer tüm yardıma muhtaç kişilere Van Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardımlar verilmektedir. Van Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları kapsamında sayılan koşulları karşılayan tüm vatandaşların sosyal destek alması ve ihtiyaçlarını bu destekler ile karşılamaları mümkündür.

Ayrıca Bakınız: Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir