1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları
0

Tekirdağ Belediyesi sosyal yardım başvurusu için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların belediyenin Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü ilgili birimlerine başvurularını iletmeleri gerekecektir. Türkiye genelinde birçok belediyede olduğu gibi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından da birçok sosyal yardım verilmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları ayni ve nakdi olarak yapılabiliyor. Bu kapsamda erzak yardımından yakacak yardımına ve kıyafet, eğitim, sağlık desteklerine kadar birçok seçenek yer alıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları ise ihtiyaç sahibi kişilerin taleplerine göre ve başvuru yapacakları yardım türüne göre değişmektedir.  

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Tekirdağ Belediyesi erzak yardımı başta olmak üzere hem ayni hem de nakdi birçok yardımda bulunmaktadır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların bu tür sosyal desteklerden yararlanması sağlanmaktadır. Başvuru koşullarını taşıyan kişilerin başvurularını kolayca tamamlaması mümkündür.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara sunduğu başlıca sosyal yardımlar ise kısaca şunlardır:

 • Erzak/Gıda Yardımı
 • Yakacak/Isınma Yardımı
 • Giysi Yardımı
 • Kırtasiye ve Eğitim Yardımları
 • Sağlık Yardımları
 • Kira Yardımı
 • Nakdi Yardımlar vb.

Türkiye genelinde belediyeler ve diğer birçok yerel yönetim birimi tarafından benzer destekler verilmektedir. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi kişilerin tüm koşulları sağlamaları halinde bu yardımlardan yararlanmaları mümkündür.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Kimlere Verilir?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Kimlere Verilir

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım şartları talep edilecek sosyal yardım türüne göre değişmektedir. Bu kapsamda sosyal yardımların kapsamı da değişmektedir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet eden tüm kimsesizler, yetim ve öksüzler, engelliler, yaşlılar ve diğer ihtiyaç sahipleri bu kapsamda yer almaktadır.

Kısa süre içinde başvuruları sonuçlandıran Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı türde ve farklı kesimler için birçok sosyal yardım paketi bulunmaktadır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları başvuru yapılacak yardım türüne göre değişmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Nasıl Alınır?

153 yarım başvuru formu aracılığıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların yardım başvurularını yapmaları mümkündür. Sosyal Yardım Başvuruları 153 üzerinden alınmaktadır. Ayrıca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin diğer iletişim kanalları üzerinden ve Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü birimleri ile görüşme sağlayarak da taleplerin iletilmesi mümkündür.

Tekirdağ Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri yine 153 numaralı hat üzerinden yapılabilir. Ortalama 1 ila 3 hafta gibi kısa sürelerde başvuru sonuçları belli olmaktadır. Başvurusu onaylanan kişilere genelde başvuru sırasında paylaşılan iletişim kanallarından geri dönüş sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra gerçek ihtiyaç sahiplerinin belirlemesi için bazı incelemeler de belediye uzmanları tarafından yapılmaktadır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları ile başvuru adımlarını tamamlayanlar kısa süre içinde yardımlardan yararlanabilmektedir.

Ayrıca Bakınız: Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir