1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

İBB Ramazan Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Ramazan Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
0

İBB ramazan için yardım başvuruları belediyenin kendi internet sitesinden yapılabilmektedir. Ramazan için yardım başvurusu yapmak isteyen kişiler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan sistem üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir. Başvuru formunda yer alan bilgiler doğru şekilde doldurulduğu takdirde başvuru onayı gelecektir.

Yapılan incelemelerin ardından çoğu kişiyi doğru bilgileri girdi ve doğru beyanda bulunduğu için başvuru yardımlarından olumlu sonuç almaktadır. Ancak verilen beyanlar doğru olmadığı takdirde başvurunun olumsuz sonuçlanması mümkündür. İBB ramazan yardımı başvuruları son derece kolaydır.

İBB Ramazan Yardım Başvurusu Nereye Yapılır?

İBB yardım başvuru platformu üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Ramazan bayramı için yardım almaya ihtiyacı olan kişiler ramazan kolisi için belediyeye başvurabilir. Belediyeler bayramlarda özel günlerde ve genel olarak hayatın her gününde ihtiyaç sahiplerine yardım yapmak ile yükümlüdür. Bu yükümlülük çerçevesinde hazırlanan farklı yardımlar vardır.

Örneğin aileler, bebekler, öğrenciler ve farklı hedef gruplar için yardımlar düzenlenir. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yardımlar arasında Ramazan yardımı da bulunmaktadır. Ramazan yardımına başvurmak isteyen kişiler, doğrudan Büyükşehir Belediyesine ait internet sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir.

İBB Ramazan Yardım Başvurusu için Ne Gerekir?

İBB Ramazan Yardım Başvurusu için Ne Gerekir

İBB ramazan yardımı başvuru şartları belediye tarafından belirlenmiştir. Ramazan yardımı başvurusu yapmak isteyen kişilerin belirli şartları sağlaması gerekir. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

 • İkametgah Şartı: İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan yardımına başvurmak isteyen kişilerin ikametlerinin İstanbul’da olması gerekir. Sadece İstanbul’da yaşayan yurttaşlara Ramazan yardımı verilmektedir.
 • Muhtaçlık Şartı: Belediye tarafından verilen yardımlardan faydalanabilmek için muhtaç durumda olmak gerekir. Aylık gelirin belirlenen sınırın altında olması hane halkına ilgili gelirin yetmemesi ve herhangi bir şekilde sigortalı olarak çalışmamak muhtaçlık şartları arasında bulunur. Bu şartları sağlayan kişiler Ramazan yardımı başvurusu yapabilir.
 • Vatandaşlık Şartı: Yardımdan sadece Türk vatandaşlığı bulunan kişiler faydalanabilir.

İBB Ramazan Yardımı Nedir?

İBB yardımları arasında ramazan bayramı yardımı da bulunur. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen birbirinden farklı yardım türleri vardır. Bu yardım türleri ihtiyaç sahibi aileler ve ihtiyaç sahibi bireyler için düzenlenir. Yardım türleri maddi ve ayni olarak 2 sınıfa ayrılır. Ramazan bayramında yapılan yardım türü ise aynı yardımlar arasında yer alır. İBB ramazan yardımı başvuruları, yardım için hazırlanan koliler ve destekler her sene değişebilmektedir.

İBB Ramazan Yardımı Ne Zaman Verilir?

İBB ramazan yardım tarihi başvurulara göre değişebilmektedir. Yardım almak isteyen kişiler başvuru ekranlarında yer alan adres bilgisini doğru girmelidir. Eğer başvuruları olumlu sonuçlanır ise sisteme girdikleri adres üzerinden Ramazan yardımı ulaştırılacaktır. Ramazan yardımı arasında erzak bulunmaktadır. Ramazan yardımı çoğunlukla başvuruları takip eden on beş gün içerisinde sonuçlanarak dağıtılmaya başlanır. İBB ramazan yardımı sonuçlandıktan sonra en fazla otuz iş günü içerisinde başvuru sahibine ulaştırılmaktadır.

Ayrıca Bakınız: İBB Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir