1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları
0

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu başta olmak üzere belediye tarafından ayni desteklerde de yapılmaktadır. Antalya’da ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanabildikleri bu destekler ile birçok aileye destek olunması hedeflenmektedir.

Antalya’da ikamet eden ihtiyaç sahiplerinin sosyal yardım kartından yararlanması için Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü’ne başvuru yapmaları gerekecektir. Burada sosyal yardım başvuru formunu doldurarak ihtiyaç sahiplerinin birçok yardımdan yararlanması sağlanmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları sağlanması halinde sosyal yardımlardan yararlanılması mümkündür.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Nedir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi kart başvurusu yapan ihtiyaç sahibi vatandaşlar özellikle temel ihtiyaç ürünlerini bu kartlar ile kolayca alabilmektedir. Yardım kartı sayesinde yüklenen yardım miktarına göre vatandaşların ilgili marketlerden ihtiyaçları olan ürünleri limitler kapsamında satın almaları sağlanmaktadır. Kartlara yüklenen bakiyeye göre pos cihazlarına söz konusu kartı okutarak birçok market ürününe rahatça ulaşmaları sağlanmaktadır.

Türkiye’de birçok farklı belediyede odluğu gibi Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından da sosyal yardım kartı ile vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması sağlanmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen bu tür yardımların her biri için farklı şartlar aranmaktadır. Bu şartları sağlayan tüm vatandaşların sosyal yardım alarak ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nereye Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Antalya Belediyesi başvurusu online başvuru kanalları açık olan yardım programları için elektronik ortam üzerinden yapılabilmektedir. Öte yandan bazı sosyal yardımlar için belediyelere e – Devlet üzerinden de vatandaşların başvuru yapmaları sağlanmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı hizmet veren sosyal yardım birimlerine de doğrudan başvuru yaparak sosyal yardım talep edilmesi mümkündür.

Antalya Büyükşehir Belediyesi nakdi ve ayni birçok yardım sağlamaktadır. Antalya’da ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanabileceği bu yardımlar için yardım türüne göre farklı şartlar belirlenmiştir. Bu şartların sağlanması halinde başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde dolduran kişiler sosyal yardım alabilmektedir. Gıdadan giyime, eğitimden yakacak yardımlarına kadar farklı birçok ihtiyaca yönelik Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından destekler verilmeye devam ediyor.

Antalya Belediyesi Sosyal Kart Kimlere Verilir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart şartları sağlaması halinde Antalya’da ikamet eden tüm ihtiyaç sahibi vatandaşların bu yardımdan faydalanmaları mümkündür. İlgili marketlerde karta yüklenecek bakiye miktarında alışveriş olanağı sağlanan sosyal kartlar ile vatandaşların birçok ihtiyacını karşılaması sağlanıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart şu kişiler için verilmektedir:

 • Antalya’da ikamet edenler,
 • 18 yaşını doldurmuş olanlar,
 • Muhtaçlık sınırının altında olanlar,
 • 65 yaş üstü kişiler,
 • Kimsesizler,
 • Şehit yakınları ve gaziler vb.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrıca kira yardımından gıda yardımına kadar birçok farklı türde sosyal destekler de ihtiyaç sahiplerine verilmektedir. Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları sağlanması halinde ihtiyaç sahipleri bu yardımları alabilirler.

Ayrıca Bakınız: Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir