1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları
0

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu kapsamında online olarak birçok ihtiyaç sahibi vatandaşın başvurularını yapmaları mümkündür. Ankara’da ikamet eden ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşların belediye tarafından verilen sosyal yardımlara başvurularını kolay bir şekilde yapmaları mümkündür. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlar kapsamında her bir yardım türü için farklı şartlar aranmaktadır. Bu şartları sağlayanlar sosyal yardımlardan yararlanabilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Türkiye genelinde tüm belediyeler tarafından benzer destekler verilmektedir. Ayni ve nakdi yardımlar ile Ankara’da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların sosyal yardımlardan faydalanmaları sağlanmaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları talep edilecek sosyal yardımlara göre değişmektedir.  

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kimler Alabilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrenci yardım başvurusu yapan ve bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşların belirlenen şartlar taşımaları istenecektir. Ankara’da ikamet eden tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlar bu tür desteklerden yararlanabilmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen gıda yardımları ve maddi desteklerden faydalanmak isteyenler için aranan genel şartlardan bazıları şunlardır:

 • Ankara ili sınırları içinde ikamet etmek.
 • Hane gelirinin yoksulluk sınırını geçmiyor olması.
 • Yardım başvurusu yapan kişiler için yapılacak incelemelerden onay almak vb.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek yardımların her biri için farklı şartlar aranmaktadır. Bu şartları sağlayan kişilerin başvurularını kolayca yaparak sosyal yardımlardan yararlanmaları mümkündür.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Hangi Yardımları Yapıyor?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Hangi Yardımları Yapıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi doğalgaz yardımı başta olmak üzere birçok farklı kesimden ihtiyaç sahipleri için destekler verilmektedir. Diğer birçok belediyede olduğu gibi ayni ve nakdi sosyal yardımlar Ankara Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri tarafından yapılmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ilgili birimlerine başvurularını ileten kişilerin sosyal yardımlardan yararlanmaları mümkündür. Belirlenen şartları sağlayan tüm vatandaşların rahatlıkla söz konusu sosyal destekleri almaları mümkündür. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yardım türlerinden bazıları ise kısaca şöyledir:

 • Gıda Yardımı
 • Erzak Yardımı
 • Doğalgaz Yardımı
 • Yakacak Yardımı
 • Öğrenci Yardımları vb.

Elektronik ortam üzerinden ilgili kişilerin sosyal yardımlardan yararlanmak için ön başvuruların yapılmasının ardından inceleme yapılmaktadır. Bu incelemelere göre şartları sağlayan kişiler sosyal yardımlardan yararlanabilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Sorgulama

ABB sosyal yardım başvuru sorgulama işlemleri Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Ön Başvuru Ekranı üzerinden başvurusunu yapan kişiler tarafından yapılabilir. Bu kapsamda başvuruları onaylanan kişiler gerekli incelemeler ve süreç hakkında bilgilendirilmektedir.

Başvuru işlemleri için T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, ad – soyad, cep telefonu numarasının girilmesi yeterlidir. Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları ile online başvuru sürecini tamamlayan kişiler söz konusu desteklerden yararlanabilmektedir. Ayrıca başvuru noktalarında da ihtiyaç sahibi vatandaşların başvurularını yapmaları mümkündür.

Ayrıca Bakınız: SGK Cenaze Yardımı Nasıl Alınır? Gereken Belgeler Nelerdir?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir