1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları
0

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım başvurusu kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların yardım kapsamında belirlenen şartları sağlamaları halinde yapılabilmektedir. Türkiye genelinde diğer birçok belediyede olduğu gibi Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından da ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımlar yapılmaya devam ediyor.

Nakdi ve ayni yardımlar ile zor durumdaki vatandaşların birçok farklı sosyal yardımdan yararlanması mümkündür. Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardımlara başvuru yapılması için Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları sağlanması halinde talepler iletilebilmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Kart başvurusu başta olmak üzere birçok farklı destek verilmektedir. İhtiyaç sahipleri için verilen bu destekler kapsamında ayni ve nakdi birçok yardım bulunuyor. Özellikle dar gelirli ailelere yönelik yardım yapılmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardımlardan bazıları kısaca şunlardır:

 • Gıda Yardımı
 • Kırtasiye Yardımı
 • Nakdi Yardımlar
 • Yakacak Yardımı
 • Giyim Yardımı vb.

Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yardımlar kapsamında vatandaşların birçok destekten yararlanmaları sağlanmaktadır. Başvuru yapılacak tüm yardımlar için farklı şartlar aranmaktadır. Bu şartları taşıyan kişiler yardımlardan yararlanabiliyor.

Adana Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Şartları Neler?

Adana Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Şartları Neler

Adana Belediyesi sosyal yardım başvuru şartları talep edilecek yardım türüne göre değişmektedir. Sosyal yardımlardan yararlanmak isteyenlerin söz konusu şartları sağlamaları istenmektedir. Buna göre aranan başlıca şartlar şunlardır:

 • Adana ili içinde ikamet ediyor olmak.
 • Hane içindeki kişi başına düşen gelir miktarının asgari ücretin üçte birinden az olması.
 • Başvuru yapacak kişilerin ihtiyaç sahibi olduğunun tespit edilmesi vb.

Sosyal yardımlardan yararlanmak isteyenlerin belirlenen bu tür şartları taşımaları gerekmektedir. İhtiyaç sahiplerine yönelik verilen yardımların her biri için aranan şartlar farklılık göstermektedir. Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları sağlanması halinde bu kişiler sosyal yardımlara başvuru yapabilmektedir.

Adana Belediyesi Yardım Kolisi Kimlere Verilir?

Adana Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi Adana’da ikamet eden dar gelirli ailelere verilmektedir. Yoksul vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik verilen yardım kolisi tek seferlik ya da belirli aralıklarla verilebilmektedir. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi olmak, Adana’da ikamet etmek ve yardım kolisi alma şartlarını taşımak aranan temel şartlar arasında bulunuyor. Söz konusu şartları sağlayan vatandaşlara Adana Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri tarafından yardım kolisi verilmektedir.

Adana Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Adana gıda yardımı telefon numarası üzerinden veya online işlemler sayfasından vatandaşların sosyal yardımlara başvurularını yapmaları veya sorgulama işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkündür. Sosyal Hizmetler ve Yardımlar Şube Müdürlüğü üzerinden verilen yardımlar hakkında sorgulama işlemleri için 153 numaralı hattı arayarak taleplerin iletilmesi mümkündür. Adana Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları karşılanması halinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar için söz konusu sosyal yardımlar ilgili birimlerce verilmektedir.

Ayrıca Bakınız: Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir