1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları
0

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım başvurusu ile ihtiyaç sahibi vatandaşların birçok farklı destekten yararlanmaları sağlanmaktadır. Bu destekler sayesinde ihtiyaç sahibi kişilerin hayatlarını daha rahat idame ettirmeleri hedeflenmektedir. Engellilerden yaşlılara, öğrencilerden ihtiyaç sahiplerine kadar her kesimden kişi için destek verilmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmetler birimleri tarafından yapılan yardımlar kapsamında ayni ve nakdi birçok destek bulunuyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları arasında yer alan koşulları sağlayan vatandaşların bu desteklerden yararlanmaları mümkündür.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

Balıkesir sosyal yardım hizmetlerinden yararlanmak isteyenlerin talep edilecek sosyal yardım kapsamına göre belirlenen koşulları sağlamaları gerekecektir. Bu kapsamda Balıkesir ili içinde ikamet eden tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlar için farklı tür destekler verilmektedir. Söz konusu kişilerin birçok ihtiyacına yanıt veren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sayısız destek sunmaktadır.

Diğer birçok belediyede olduğu gibi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal desteklerden bazıları kısaca şunlardır:

 • Gıda – Erzak Yardımları
 • Kırtasiye – Öğrenci Yardımları
 • Isınma – Yakacak Yardımı
 • Engelli ve Yaşlılara Yönelik Yardımlar vb.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı görev ve sorumlulukları alanına giren birçok konuda vatandaşların sosyal yardımlardan yararlanmaları mümkündür.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Kimlere Verilir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Kimlere Verilir

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım talebinde bulunmak için sosyal yardımlar kapsamında belirlenen şartların sağlanması gerekecektir. Bu şartları sağlayan ihtiyaç sahibi vatandaşların desteklerden yararlanarak birçok ihtiyaçlarını karşılamaları mümkündür. Bu kapsamda sosyal yardımlar kısaca şu kişilere yapılmaktadır:

 • Ekonomik yoksulluk çekenler,
 • Muhtaç olanalar,
 • Engelliler,
 • Yaşlılar,
 • Şehir yakınları ve gaziler,
 • Öksüz ve yetimler vb.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet eden her ihtiyaç sahibi vatandaşın söz konusu sosyal yardımları talep etmeleri mümkündür. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları arasında sayılan koşulları sağlayan kişilerin bu destekleri almaları mümkündür.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvuru Şartlar Nelerdir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı başvurunda bulunmak isteyenlerin gıda yardımı kapsamında belirlenen şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu kapsamda kişinin ihtiyaç sahibi olduğunun tespit edilmesi halinde gıda yardımları yapılabilmektedir. Gıda yardımı almak isteyenlerin e – Devlet üzerinden ‘’e – Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım Talebi ve Sorgulama’’ ekranı üzerinden taleplerini iletmeleri mümkündür.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası Nedir?

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal hizmetler birimlerine taleplerini iletmek isteyenlerin Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ait ilgili telefon numaraları ile iletişime geçmeleri mümkündür. ALO 153 ya da 444 40 10 numaralı telefon numaralarını arayarak yardım başvurusu ile ilgili tüm detayları öğrenmeleri mümkündür. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları arasında yer alan tüm koşulları sağlayan ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet eden tüm ihtiyaç sahiplerinin bu yardımlardan yararlanması mümkündür.

Ayrıca Bakınız: Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir