1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları
0

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından faydalanmak için başvuru yapılması gerekir. Yardımlardan yararlanmak için yapılan başvuruların gerekli şartları sağlaması önem taşımaktadır. Yapılan bireysel yardımların yanı sıra sosyal kart adı altında yapılan kapsamlı yardımlarda bulunur. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen her bir yardıma ihtiyaç sahipleri başvuru yapabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nedir?

Konya belediye yardımları sosyal yardım olarak gruplandırılır. Türkiye’de bulunan birçok belediyenin sosyal yardımları vardır. Bu yardımlar, ayni yardımlar ve maddi yardımları olarak 2 ana gruba ayrılır. Bu gruplarda düzenlenen her bir yerde ilgili beldeye ait olan ihtiyaçların gözetilmesi, vatandaşların hayatlarını idame ettirebilmeleri için desteklenmesi adına düzenlenir.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal yardımlarda da aynı amaç vardır. Sosyal devlet ilkesiyle hareket edildiği takdirde her bir belediyenin ve yerel yönetim aracının sosyal yardımda bulunması zorunludur.

Konya Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Konya Büyükşehir yardımları şunlardır:

 • Sosyal kart yardımı
 • Erzak yardımı
 • Öğrenim yardımı
 • Yaşlılık yardımları
 • Hasta yardımları
 • Erzak ve gıda yardımları
 • Eşya yardımları

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Sonucu Nasıl Sorgulanır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Sonucu Nasıl Sorgulanır

Konya belediyesi yardım sorgusu yapmak için başvuru esnasında kullanılan platform tercih edilmelidir. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından çevrim içi platformlar kullanılmadığı takdirde başvuru yapılan ana kuruma gidilerek buradan başvuru sonucunun öğrenilmesi mümkündür.

Başvuru sonucu henüz değerlendirilmemiş ve açıklanmamış ise başvuru durumunu sorgulamak için alo 153 beyaz masa hattının aranmasına izin verilir aynı zamanda.  yardım başvurularının sonucunu öğrenmek için e devlet hizmeti de kullanılabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Yardımı Nedir?

Konya Büyükşehir sosyal kart bir yardım türüdür. Ihtiyaç sahiplerinin gereksinim duyduğu miktarlarda içerisine yükleme yapılır. Bu yüklemeler ise özellikle erzak alışverişi için belirli mağaza ve marketler ile eş zamanlı olarak kullanılabilir. Sosyal kart yardımıyla alınabilecek olan farklı ürünler vardır.

Bu ürünler arasında kış aylarında kömür, soba ve gıda erzak yardımları bulunurken odun alınması da mümkündür. Aynı zamanda zincir marketler ile anlaşmalar yapan Konya Büyükşehir Belediyesi, sosyal kart kullanan kişilerin bu mağazalardan ve marketlerden ücretsiz şekilde alışveriş yapmasını sağlamaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden Sosyal Kart Yardımı Nasıl Alınır?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart yardım başvurusu belediyeden yapılmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan sosyal kart hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin düzenli olarak gerekli şartları yerine getirmesi gerekir. Şartları yerine getiren kişiler sosyal kart yardımından yararlanmaya hak kazanırlar.

Hak kazanıp kazanamayacaklarını öğrenmek için ise e devlet üzerinden sorgulama yapabilirler. Gerekli evraklar ve şartlar ile başvuru yapan kişiler Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal kart yardımını alabilir. Konya’da ikamet edenlerin başvuru yapması gerekmekte olup Sosyal Hizmetler Departmanından başvuru alınmaktadır.

Ayrıca Bakınız: Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir