1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları
0

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu ile ihtiyaç sahibi vatandaşların belediyenin ilgili birimlerine başvurularını yaparak sosyal desteklerden yararlanmaları mümkündür. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan sosyal yardımlar ile il sınırları içinde ikamet eden dar gelirli vatandaşların birçok ihtiyacına destekler verilmektedir.

Nakdi ve ayni yardımlar ile kentte yaşayan yoksul vatandaşlar için farklı birçok destek sağlayan belediyeler sayesinde vatandaşların birçok ihtiyacına çözüm üretilmektedir. Söz konusu desteklerden yararlanmak isteyenlerin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları karşılanması halinde bu destekler ihtiyaç sahiplerine verilmektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Diyarbakır Belediyesi yardım başvurusu yapmak isteyenlerin verilecek sosyal yardımlar kapsamında belirlenen tüm şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartları taşıyanlar için birçok destek bulunmaktadır. Söz konusu destekler kapsamında kısaca şu tür yarımlar yapılmaktadır:

 • Sosyal Yardım Kartı
 • Gıda Kolisi
 • Giysi Bankası

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlar sayesinde il sınırları içinde yer alan 17 ilçede ikamet eden vatandaşlar için destekler verilmektedir. Bu kapsamda birçok farklı yardım seçeneği yer almaktadır. İhtiyaç sahiplerinin taleplerine göre birçok farklı sosyal yardımı alarak hayatlarını daha rahat şekilde idame ettirmeleri mümkündür.

Diyarbakır Belediyesi Sosyal Destekler Kimlere Verilir?

Diyarbakır Belediyesi Sosyal Destekler Kimlere Verilir

Diyarbakır Belediyesi öğrenci yardımı başta olmak üzere il sınırları içinde ikamet eden her ihtiyaç sahibi için farklı sosyal destekler sağlanmaktadır. Muhtaç durumda olduğunu belgeleyen ve bu durumu tespit edilen kişiler sosyal yardımlardan yararlanabilmektedir. Bu kapsamda engelliler, yaşlılar, dul, yetim ve öksüzler, şehit yakınları ve gaziler ile ihtiyaç sahibi öğrenciler başta olmak üzere farklı gruplarda birçok kesim bulunmaktadır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ilgili sosyal hizmetler birimleri tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişiler için söz konusu destek ödemeleri yapılmaktadır. Ayni ve nakdi yardımlardan yararlanmak isteyenlerin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları arasında yer alan koşulları sağlamaları halinde bu desteklerden faydalanmaları mümkündür.

Diyarbakır Belediyesi Sosyal Kart Başvurusu Nereye Yapılır?

Diyarbakır Belediyesi sosyal kart başvurusu doğrudan belediyenin ilgili birimlerine yapılabilmektedir. Bu kapsamda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ilgili birimlerine taleplerin iletilmesi yeterlidir. 0 412 229 48 80 telefon numarası ile detaylı bilgi alınması mümkündür.

Diyarbakır Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Diyarbakır Belediyesi Sosyal Destek Kartı başta olmak üzere diğer tüm sosyal destekler hakkında bilgi almak, başvuru yapmak ve başvurusu sürecini sorgulamak için farklı yöntemler tercih edilebilir. Vatandaşların ayrıca e – Devlet üzerinden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi hizmet sayfasından birçok farklı belediyecilik işlemini gerçekleştirmeleri mümkündür.

Ayrıca Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarına başvuru yapan ihtiyaç sahibi vatandaşların bizzat birimlere giderek de süreci öğrenebilmeleri mümkündür. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları sağlanması halinde başvuru yapılabilir.

Ayrıca Bakınız: Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir