1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları
0

Malatya belediyesi yardımlarından yararlanmanın ilk şartı Malatya’da ikamet etmektir. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen sosyal yardımlar ihtiyaç sahipleri gözetilerek hazırlanır. Bu şehirde ikamet eden kişilerin ihtiyaçları ve yerelin ihtiyaçları baz alınarak yardımlar belirlenmektedir. Malatya sosyal yardımlarından yararlanmak için yardım türünü seçmek ve belgeler ile başvuru yapmak gerekir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarafından Verilen Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Malatya belediyesi yardım türleri şunlardır:

 • Sosyal kart yardımı.
 • Erzak yardımı.
 • Odun ve kömür yardımı.
 • Süt yardımı.
 • Maddi yardımlar.
 • Eğitim yardımı.
 • Yaşlı yardımı.
 • Sağlık yardımı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardımına Başvuru Yapmak İçin Başvuru Formu Doldurulmalı Mı?

Malatya Büyükşehir sosyal yardım başvuru formu doldurularak işlemlerin tamamlanması gerekir. Başvuru esnasında istenen belgelerin yanı sıra başvuru formu da doldurulmalıdır. Başvuru formu üzerinde verilen her bir bilginin şeffaf olması ve gerçeği yansıtması gerekir. Gerçeği yansıtmayan ve yalan beyandan oluşan başvuru formları incelendiğinde başvurular İptal edilmektedir. Yardım almak isteyen kişilerin doğru ve açık şekilde ihtiyaçlarını belirtmesi önem taşır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Verir Mi?

Malatya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Verir Mi?

Malatya Büyükşehir gıda yardım başvurusu yapılmasına izin vermektedir. Dönemsel olarak başlatılan bu yardım özellikle kış aylarında daha çok kişiye ulaştırılır. Malatya Belediyesi tarafından verilen gıda yadımı için muhtaç durumda olmak ve geçimini sağlayamamak gerekir. Aynı zamanda başvuru sahiplerinin ikametgahlarının da Malatya’da olması önemli bir şarttır. Malatya sosyal yardımları içerisinde gıda yardımları da bulunmaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Verir Mi?

Malatya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kolisini düzenli olarak vermektedir. Yardım kolisi başvurusu yapmak isteyen kişilere çoğunlukla özen günlerde ulaşılır. Örneğin Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dönemler en çok yardım kolisi verilen dönemlerdir. Yardım kolisi içerisinde ihtiyaç sahiplerinin gereksinim duyabileceği birçok farklı ürün bulunur. İçerisinde gıdadan ısınma malzemelerine kadar farklı ihtiyaçlar yer alır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kart Yardımı Yapar Mı?

Malatya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart yardımı yapmaktadır. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bu sosyal kart yardımının diğer adı ise Kart 44 olarak belirlenmiştir. Malatya Belediyesi yardım kartı ile ihtiyaç sahipleri hem sağlık hizmetlerinden hem de sosyal hizmetlerden yapılan desteklerden faydalanabilmektedir. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen kişilerin büyükşehir belediyesine başvuru yapması gerekir. Dar gelirli olan kişiler ve ihtiyaç sahipleri Malatya’da ikamet ettikleri sürece Kart 44 yardımından faydalanabilir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuruları Nereden Kontrol Edilir?

Malatya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvuru sorgusu yapmak isteyenler belediye yönlendirmelerini takip edebilir. Bunun için beyaz masa hattının aranması gerekebilir. Belediyenin sosyal hizmetler birimi ile kurulacak olan iletişimde de sorgu yapılmasına izin verilmektedir. Malatya sosyal yardımlarından faydalanmak isteyen kişiler başvuru platformları üzerinden sorgu işlemi de yapabilmektedir.

Ayrıca Bakınız: Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir