1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları
0

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu işlemleri için belediyenin ilgili birimlerin şahsen veya belirlenen diğer iletişim kanalları üzerinden başvuruların yapılması mümkündür. Erzurum ili sınırları içinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların eğitimden sağlığa, gıdadan giyime kadar birçok farklı sosyal destek verilmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlar kapsamında birçok farklı destek verilmektedir. Bu desteklerden yararlanmak isteyenlerin belirlenen şartları sağlamaları halinde vatandaşların birçok temel ihtiyaçlarına çözüm üretilmesi sağlanmaktadır. Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları arasında sayılan koşulları sağlayanlar bu yardımlardan yararlanabilmektedir.  

Erzurum Belediyesi Sosyal Yardım Destekleri Nelerdir?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım destekleri sayesinde il sınırları içinde ikamet eden çok sayıda yardıma muhtaç vatandaşın temel ihtiyaçlarının karşılaması sağlanmaktadır. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından verilen desteklerden bazıları kısaca şunlardır:

 • Sosyal Yardım Desteği
 • Ekmek Yardımı
 • Gıda Yardımı

İhtiyaç sahibi vatandaşların temel birçok ihtiyacına yanıt veren sosyal destekler ile söz konusu ihtiyaçların karşılanması sağlanmaktadır. Erzurum Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde yer alan kişilerin bu desteklerden faydalanmaları mümkündür.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Şartları Neler?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Şartları Neler

Erzurum gıda yardımı başvurusu kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların Erzurum Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğü ilgili birimlerine taleplerini iletmeleri gerekecektir. Bu kapsamda sosyal yoksulluğu tespit edilen aileler için belirli periyotlarla gıda kartı verilmektedir. Gıda kartları ile güvenilir marketlerin tüm bayilerinden vatandaşların temel market ihtiyaçlarını karşılamaları mümkündür.

Başvuru yapacak kişilerin ihtiyaç sahibi olduklarının tespit edilmesi gerekmektedir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları arasında sayılan ve gıda yardım kartı almaya uygun görülen kişiler birçok temel market ihtiyacını bu kartlar ile güvenilir marketler üzerinden karşılayabilmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımlar Kimlere Verilir?

Erzurum süt yardımı başvurusu başta olmak üzere belirli dönemlerde verilen farklı birçok destek ile vatandaşların temel birçok ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanacak. Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından yararlanmak isteyenlerin ihtiyaç sahibi olmaları gerekmektedir. Bu kapsamsa söz konusu destekler şu kişilere yapılmaktadır:

 • Hane halkı içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin belirli oranından düşük olması.
 • Yardıma muhtaçlığın belgeleyenler.
 • Şehit yakıları ve gaziler.
 • Doğal afetler nedeniyle zarar gören vatandaşlar.
 • Maddi zorluk yaşayan öğrenciler vb.  

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu ve Sorgulama

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formu doldurularak ilgili birimlere yapılacak başvurular sonrasında ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuruları değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sonrasında vatandaşların söz konusu yardımları alıp almayacaklarına karar verilebilir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemleri için 0 442 344 12 18 numaralı telefon numarası ile vatandaşların detaylı bilgi almaları da mümkündür. Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları ile ilgili birimlere başvuru yapılabilmektedir.

Ayrıca Bakınız: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir