1. Anasayfa
 2. Maddi Yardım Başvurusu

1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvurusu

1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvurusu
0

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu yaparak sizde devletin sunduğu imkanlardan yararlanabilirsiniz. Yardım muhtaç bütün ailelere yapılmaktadır.

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu pandemi döneminde çıkarılan yardım türleri arasında gelmektedir. Pandemi süresi içerisinde birçok kişinin işini yapamaması nedeniyle devlet tarafından yardım verilmesi öngörülmüştür. Fakat pandemi sürecinin bitmesi ile birlikte yardım başvuruları devam etmektedir. Bundan dolayı devlet tarafından alınan kararlar gereğince yardım verilmeye devam edilmektedir. Yardım muhtaç sahibi sınıfında yer alan vatandaşlara verilmektedir. Tek seferlik verilebileceği gibi birkaç seferlik verilen yardımlar da mevcuttur. 

Yardım başvurusu yapmak isteyen kişilerin kendilerine ait evleri ve arabaları olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda sigortalı işte çalışan kişiler, ailedeki birey sayısı fazla ise yardımdan faydalanabilir.

Yazımız içerisinde sizlere yardım parasının nasıl alınacağını, ne zaman verileceğini, kaç ay verileceğini ve kimlerin alabileceğini anlattık. Aşağıda bulunan başlıklara göz atarak detaylı inceleme yapabilirsiniz.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Yardım Başvurusu 2022

1000 TL Sosyal Yardım Parası Nasıl Alınır?

1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvurusu 2

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu yaparak gerekli şartları sağlamanız durumunda yardımı alabilirsiniz.

Yardım başvurusu yaparak maddi yardım desteği almak istiyorsanız gerekli şartları sağlamanız gerekmektedir. 1000 TL sosyal yardım parası nasıl alınır? Verilen bu yardım başvurusu yalnızca e-Devlet sistemi üzerinden verilmektedir. Sosyal yardım kuruluşları ve belediyeler tarafından verilen yardım türleri arasında değildir! Bundan dolayı e-Devlet üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. e-Devlet üzerinden başvuru nasıl yapılır?

 1. Öncelikle başvuru yapmak isteyen kişilerin e-Devlet hesapları olması gerekmektedir. E-Devlet hesabınızın olması için de PTT’den tek kullanımlık şifre almalısınız.
 2. PTT’den aldığınız tek kullanımlık şifre ve TC kimlik numaranız ile e-Devlet sistemine giriş yapın.
 3. Arama kısmına “Pandemi Sosyal Destek” yazarak aratın. Direkt olarak buraya tıklayarak ilgili sayfaya giriş yapabilirsiniz: 1000 TL Pandemi sosyal destek yardımı.
 4. Karşınıza çıkan ekrandan daha önce başvuru yapmadıysanız başvuru yapabilirsiniz.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Her Aileye 500 TL Yardım Başvurusu

1000 TL Sosyal Yardım Parası Ne Zaman Verilecek?

Yardım türü muhtaç ailelere 2 farklı şekilde verilmektedir. Yardımın veriliş şekline göre tarihleri de değişmektedir.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvurusu 3
1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvurusu

1000 TL sosyal yardım parası ne zaman verilecek? Yardım başvurusu 2 farklı şekilde muhtaç ailelere verilmektedir. Öncelikle verilen yardım 1 yıllık verilen yardımdır. Bu yardım aylık 450 TL – 600 TL olarak hanelere her ayın 15’inde verilmektedir. Hanede yaşayan insan sayısına göre miktar değişiklik göstermektedir. İkinci yardım ise tek seferlik 1000 TL yardımı olarak geçmektedir. Bu yardım başvurunuz onaylandıktan sonra 1 aylık süreç içerisinde verilmektedir. Ne zaman verileceği konusunda e-Devlet sistemi üzerinde kesin bir bilgi bulunmaz. Fakat e-Devlet sosyal yardım parası sorgulama ekranından paranın yatıp yatmadığını öğrenmeniz mümkün.

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu yaptığınız link üzerinden para yardımı tarihlerini ve detaylarını öğrenebilirsiniz. Özellikle ne kadar alacağınız konusunda bilgilendirme panel üzerinden yapılmaktadır.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Kaç Ay Verilecek?

1000 TL sosyal yardım parası kaç ay verilecek? Yapılan yardımlardan birincisini almaya hak kazanırsanız 12 ay boyunca yardım alabilirsiniz.

Devlet tarafından pandemi yardımı 2 farklı türde verilmektedir. Yapılan yardımlardan ilki 1 yıl boyunca hane başına 450 TL – 600 TL olarak yapılan yardımdır. Bu yardım her ayın 15’inde sistemle paylaşmış olduğunuz banka hesabına yapılmaktadır. Paylaştığınız banka hesabının devlet bankaları olması gerekmektedir. İkinci yardım ise tek seferlik 1.000 TL değerinde verilen yardım olarak geçmektedir. Bu yardım başvurunuz onaylandıktan sonra 1 ay içerisinde tek seferlik verilmektedir.

Yazımız içerisinde 1000 TL sosyal yardım parası başvurusu hakkında detaylara yer verdik. Daha fazlası için ana sayfamıza göz atın!

1000 TL Sosyal Yardım Parası Kimler Alabilir?

Devlet tarafından verilen yardımı başvuru yapan ve muhtaç durumda olan herkes alabilmektedir. Verilen yardım, şartları karşılayan herkese ödenmektedir.

1000 TL sosyal yardım parası kimler alabilir? Yardım türünden yararlanmak isteyen kişilerin başvuru şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Maddi yardımdan faydalanmak istiyorsanız aşağıdaki şartları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir:

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir.
 2. Aile içerisinde sosyal sigorta ile çalışan birisi varsa, yalnızca tek seferlik yardım alabilirsiniz.
 3. Hane içerisinde kişi başına düşen gelir, muhtaçlık sınırının altında kalıyorsa yardımı 1 yıl süresince alabilirsiniz.
 4. Yardımın iki türünden de faydalanmak istiyorsanız üzerinizde ev ve araç olmaması gerekmektedir.

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu yapan kişilerin yukarıda bulunan şartları karşılıyor olması gerekmektedir. Şartları sağlayan herkes sosyal yardımdan faydalanabilir.

1000 TL Sosyal Yardım Parası Sorgulama

Yardıma başvuru yapan kişiler, başvuru süreci hakkında bilgi almak için e-Devlet sistemini kullanabilir.

1000 TL sosyal yardım parası sorgulama nasıl yapılır? Yardım başvurusu yapan herkes, başvuru yaptıkları e-Devlet adresi üzerinden sorgulama yapabilir. Sorgulama yapmak için aşağıdaki adımları da izleyebilirsiniz:

 1. Öncelikle başvuru yapmak isteyen kişilerin e-Devlet hesapları olması gerekmektedir. E-Devlet hesabınızın olması için de PTT’den tek kullanımlık şifre almalısınız.
 2. PTT’den aldığınız tek kullanımlık şifre ve TC kimlik numaranız ile e-Devlet sistemine giriş yapın.
 3. Arama kısmına “Pandemi Sosyal Destek” yazarak aratın. 
 4. Karşınıza çıkan ekrandan sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Yazımız içerisinde 1000 TL sosyal yardım parası başvurusu hakkında detaylara yer verdik. Daha fazlası için ana sayfamıza göz atın!

1000 TL Yardım Başvuru Sonucu

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu yapan kişiler aynı sekme üzerinden sorgulama yapabilirler. Yardım başvurusu yapan kişiler sonuçlarını öğrenmek için e-Devlet sistemi üzerinden sorgulama yapmalıdır. Sorgulama yapmak isteyenler yukarıdaki başlığı inceleyebilir.

1000 TL yardım başvuru sonucu nereden öğrenilir? Başvuru sonucunu öğrenmek için e-Devlet üzerinden başvuru yaptığınız ekranı bulmanız gerekmektedir. Yukarıdaki başlıkta sorgulama ekranı hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır. e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra “Pandemi Sosyal Destek Sorgulama” yazarak sonuç hakkında bilgi alabilirsiniz.

1000 TL Yardım Başvuru Formu

1000 TL sosyal yardım parası başvurusu yapmak istiyorsanız e-Devlet üzerinde bulunan başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Forumda bulunan bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz!

1000 TL yardım başvuru formu nedir? e-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız başvuruda sizden forum doldurmanız istenmektedir. Formu doldurarak yardım türüne başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru ekranına gitmek için e-Devlet sistemine giriş yapın. Daha sonra arama kısmına “Pandemi Sosyal Destek” yazarak arama yapabilirsiniz. Arama ekranında karşınıza çıkan sayfa üzerinde başvuru formu görünecektir. Formu eksiksiz ve doğru olarak doldurmalısınız. Yanlış bilgi içeren formlar, değerlendirmeye alınmayacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir