1. Anasayfa
 2. Devlet Yardımları

Kaymakamlık Para Yardımı Ne Kadar? Başvurusu, Şartları

Kaymakamlık Para Yardımı Ne Kadar? Başvurusu, Şartları
0

Kaymakamlık yardımları arasında birçok yardım türü bulunur. Bu yardım türlerine başvurabilmek için kaymakamlık tarafından belirlenen özel ve genel kuralların yerine getirilmesi gerekir. Şartları sağlayan kişiler kaymakamlık üzerinden verilen yardımları alabilmektedir.

Kaymakamlık spesifik konular içinde yardımlar yapabilmektedir. Örneğin eğitim yardımı olduğu gibi aynı zamanda erzak yardımı da bulunur. Bütün bu yardımlardan yararlanmak isteyen kişilerin ihtiyaç sahibi olması gerekmektedir. Kaymakamlık maddi yardım miktarı yardım türüne göre değişir.

Kaymakamlık Yardım Miktarları Ne Kadar?

Kaymakamlık yardım miktarları yardım türüne göre belirlenir. Gerekli başvuru yapan kişiler, istenilen evrakları hazırlayarak başvurularını tamamlayabilir. Başvuru tamamlama esnasında bazı bilgiler istemektedir. Bu bilgilerin doğru şekilde sisteme girilmesi önem taşır.

Kaymakamlık tarafından verilen yardımlar her sene farklı tutarlarda da olabilir. Bunun temel sebebi hem ekonomik ihtiyaçların değişmesi hem de ekonomideki dalgalanmalardır. Kaymakamlık yardım miktarları 400 Türk lirası ile 1000 Türk lirası arasında değişir.

Kaymakamlık Para Yardımına Nasıl Başvuru Yapılır?

Kaymakamlık Para Yardımına Nasıl Başvuru Yapılır

Kaymakamlık para yardımına başvuru yapmak isteyenlerin yerine getirmesi gereken kurallar vardır. Bu kurallar sağlandığı takdirde başvuru yapılmasının önünde herhangi bir engel kalmaz. Yapmak isteyenlerin takip etmesi gereken temel aşamalar kaymakamlık tarafından belirlenmiştir.

Kaymakamlık yardımlarına başvuru yapmak isteyenler kısa süre içerisinde başvurularını gerçekleştirebilir. Çevrim içi platformlar üzerinden yapılabilir aynı zamanda kaymakamlık adreslerine gidilmesi de mümkündür. Kaymakamlık maddi yardımı için farklı başvuru seçenekleri bulunur.

Kaymakamlık Kimlere Yardım Yapar?

Kaymakamlıktan yardım alanlar muhtaç durumda olan vatandaşlardır. Devlet ihtiyaç sahibi olmayan vatandaşlarına bakmak ile yükümlüdür. Bu sebeple de seçimler yapılır ve halka halkın istekleri ve oyları doğrultusunda hizmet verecek olan ekipler seçilir. Bu ekipler ve görevliler farklı devlet kanalları üzerinde çalışmaya devam ederler.

Bu süreçte de sosyal devlet anlayışıyla yöneticilikleri için ihtiyaç sahibi olan kişilere yardım yaparlar. Kaymakamlık yardımları ihtiyaç sahibi ailelere, çocuklara, gençlere, yaşlılara ve herkese yapılabilmektedir. Yardım için sadece aile olmak ya da çocuk olmak gerekmez. Kadınlara yapılan özel yardımlar da vardır. İhtiyaç sahibi olanlara yapılan yardımlar devletin farklı kanallarında da bulunur.

Kaymakamlık Para Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Kaymakamlık para yardımı şartları sağlandığı takdirde yardım başvurusu yapılabilmektedir. Kaymakamlıktan para yardımı (maddi yardım) almak isteyenlerin yerine getirmesi gereken şartlar şunlardır:

 • Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olmak.
 • 18 yaşını doldurmuş olmak.
 • Herhangi bir iş kolunda çalışmıyor olmak.
 • Gelire ihtiyaç duyar.
 • Muhtaçlık durumunu kanıtlamak.
 • Kaymakamlık tarafından verilen diğer yardımları almamak.
 • Devlet tarafından verilen diğer yardımları kullanmamak.
 • Sigortalı olarak bir işyerinde çalışmıyor olmak.

Bunların yanı sıra kaymakamlık maddi yardımı başvurusu yapacak olan kişinin herhangi bir mal varlığı da olmaması beklenir. Tamamen ihtiyacı olan ve gelire sahip olmayan kişilere ayrılan özel bir yardım türüdür.

Ayrıca Bakınız: İBB Ramazan Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir