1. Anasayfa
 2. Belediye Yardımları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları
0

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım hizmetleri sayesinde vatandaşların birçok temel ihtiyacına çözüm üretilmektedir. Bu çözümler sayesinde gıdan eğitime, sağlıktan giyinme ve ısınmaya kadar birçok yardım türü ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak yapılan yardımlar kapsamında birçok farklı destek bulunmaktadır. 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun ilgili maddelerine göre söz konusu çalışmalar Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmektedir.  

Eskişehir Belediyesi Sosyal Destekleri Neler?

Eskişehir yardıma muhtaç aileler için birçok farklı destek vermektedir. Bu destekler ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet eden tüm vatandaşların yardım alması sağlanmaktadır. Bu kapsamda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ilgili sosyal yardım birimleri tarafından yapılan sosyal yardımlardan bazıları şunlardır:

 • Gıda Yardımları
 • Yakacak Yardımları
 • Ev Eşyası Yardımları
 • Yol Yardımları
 • Kırtasiye ve Okul Forması Yardımları
 • Sosyal Etkinliklere Destek Verilmesi
 • Evsiz Vatandaşların Kış Aylarında Barındırılması vb.

Sosyal yardımlar kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet eden vatandaşların birçok destekten yararlanması sağlanmaktadır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kimlere Yapılır?

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kimlere Yapılır

Eskişehir erzak yardımı başvuru formu başta olmak üzere sosyal desteklere başvurularını yapan vatandaşların söz konusu desteklerden yararlanmaları mümkündür. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan ve il sınırları içinde yaşayan hiçbir geliri olmayan ya da gelir düzeyleri düşük olan vatandaşlara ayni yardımlar yapılmaktadır.

İlgili belediye birimlerine başvurularını resmi evrak ve beyanları ile tamamladıktan sonra yapılacak incelemeler sonucunda yardım alması uygun bulunan kişilere yardım verilmektedir. Söz konusu kişilerin yardımdan yararlanmak için her yıl başvurularını güncellemeleri gerekmektedir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu kapsamda daha birçok farklı destek verilmektedir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları karşılanması halinde ihtiyaç sahibi her vatandaş bu destekleri alabilmektedir.

Eskişehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Eskişehir erzak yardımı ile birçok ihtiyaç sahibi vatandaşın temel beslenme ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmektedir. Gıda yardımlarından yararlanmak isteyenlerin başvurularını belediyenin ilgili birimlerine yaparak taleplerini iletmeleri mümkündür.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi erzak yardımı başvuru şartlarının karşılanması halinde il sınırları içinde ikamet eden ve belirli şartları sağlayanlar erzak yardımından yararlanabilmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapacak kişilerin belirli şartları sağlamaları gerekmektedir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlardan yararlanmak isteyenlerin sosyal yardımlardan yararlanmak için: ‘’0 222 211 55 00 / 1374 – 1391’’ hattını arayarak taleplerini iletmeleri ve bilgi almaları mümkündür.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından sağlanacak yardımların her biri için ihtiyaç sahiplerinin farklı şartları taşımaları istenmektedir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu şartları sağlanması halinde işlem yapılabilir.

Ayrıca Bakınız: Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir